Flash News

E-TJERA

Granada krenohet me Uzunin, sulmuesi shqiptar radhitet mes “bomberave” të Evropës

Granada krenohet me Uzunin, sulmuesi shqiptar radhitet mes

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Myrto Uzuni po zhvillon një sezon ëndrrash në ligën e dytë spanjolle me Granadën. Deri më tani 27 vjeçari ka shënuar 20 gola dhe me sezonin që do ende të mbarojë, kjo shifër pritet të rritet.

Faqja zyrtare e klubit shkruan se Uzuni është sulmuesi i katërt më i mirë në Evropë me mesatare 0.63 gola për ndeshje të luajtura.

Në renditjen e golashënuesve këtë sezon, sulmuesit shqiptar ja kalojnë vetëm Haaland me 1.04 gola, Osimhen me 0.73 gola dhe Kylian Mbape me 0.7 gola për ndeshje.

Të fundit