Flash News

E-TJERA

Ky është i riu që u vra me armë zjarri në Elbasan, identifikohet autori

Ky është i riu që u vra me armë zjarri në Elbasan,

Ky është Madrit Ulqinaku, 25 vjeç, i cili u vra me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Elbasan

Sipas policisë, ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen "Kongresi", pas një sherri për arsye banale mes tij dhe shtetasit K.SH, rreth 20 vjeç.

Ky i fundit është shpallur nga policia në kërkim si autor i dyshuar i vrasjes.

“Më datë 17.08.2022, rreth orës 21:50, në lagjen "Kongresi", Elbasan, gjatë një konflikti për motive të dobëta midis disa të rinjve, dyshohet se shtetasi K.SH, rreth 20 vjeç, ka qëlluar me armë zjarri pistoletë dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi M. U., rreth 25 vjeç, banues në Elbasan.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, së bashku me grupin hetimor. Është rrethuar zona dhe vijon krehja e saj për të bërë të mundur kapjen e autorit”, njofton policia. 

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

  

Të fundit