Flash News

E-TJERA

Pezullohet për 4 vite nga futbolli Paul Pogba

Pezullohet për 4 vite nga futbolli Paul Pogba

Mesfushori i Juventusit dhe Francës, Paul Pogba tha se ishte i “i trishtuar, i tronditur dhe zemërthyer” pasi u pezullua nga futbolli me 4 vite për doping.

30-vjeçari u pezullua përkohësisht nga gjykata kombëtare e antidopingut e Italisë në shtator, pasi rezultoi pozitiv për testosteron pas ndeshjes së Serie A të Juves me Udinese më 20 gusht.

Pogba është përgjigjur me një deklaratë në mediat sociale duke thënë se ai “asnjëherë nuk ka marrë me vetëdije apo qëllimisht ndonjë suplement që shkel rregullat anti-doping”.

Ai gjithashtu tha se do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv kundër ndalimit.

“Sot jam informuar për vendimin e Tribunale Nazionale Antidoping dhe besoj se vendimi është i pasaktë. Jam i trishtuar, i tronditur dhe i thyer me zemër që gjithçka që kam ndërtuar në karrierën time profesionale të futbollit më është hequr. Kur të jem i lirë nga kufizimet ligjore, historia e plotë do të bëhet e qartë, por unë kurrë nuk kam marrë me vetëdije apo qëllimisht ndonjë shtesë që shkel rregullat anti-doping”, ka thënë Pogba.

Të fundit