Flash News

E-TJERA

Publikohet data, kur nisin aplikimet për lotarinë amerikane

Publikohet data, kur nisin aplikimet për lotarinë amerikane

Në 5 tetor nisin aplikimet për lotarinë amerikane, pjesë e programit DV-2024.

Ambasada Amerikane njofton se aplikimet do të zgjasin deri me datë 8 nëntor 2022, ndërsa janë bërë të ditura edhe kushtet e aplikimit.

“Programi DV-2024: Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022. , në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5). Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

Udhëzimet e programit DV-2024

Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar. Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarise amerikane”, thuhet në njoftim.

 

Të fundit