Flash News

E-TJERA

Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Reshje shiu e dëbore, parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti do te jetë me vranësira mesatare dhe të dendura. Nisur nga kjo, nuk do të mungojnë reshjet e pakta të shiut në zonën jugperëndimore dhe të borës në zonat malore.

Temperaturat minimale do të luhaten 3 - 10°C. Ndërsa ato maksimale do të jenë nga 7 -10°C në veri  deri në 13-16°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-lindje me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4-5 ballë në det të hapur.

Të fundit