Flash News

E-TJERA

Shqipëri-Spanjë/ Kush është arbitri që do të gjykojë përballjen

Shqipëri-Spanjë/ Kush është arbitri që do të

Sfida Shqipëri-Spanjë është e fundit për grupin B. Ndeshja do të luhet të hënën në orën 21:00.

Iberikët vijnë pas dy fitoreve me Kroacinë dhe Italinë, ndërsa kuqezinjtë u mundën nga “azzurët” dhe siguruan një barazim me kroatët.

UEFA ka përcaktuar edhe arbitrin e ndeshjes. Suedezi Glenn Nyberg do të gjykojë kuqezinjtë dhe spanjollët.

Ai do të ketë ndihmësit e tij Mahbod Beigi dhe Andreas Soderqvist. Në VAR është vendosur gjermani Christian Dingert, ndërsa arbitër i katërt Mykola Balakin nga Ukraina.

Të fundit