Flash News

E-TJERA

Shpërdoroi detyrën, pezullohet nga detyra nënkomisari në Vlorë

Shpërdoroi detyrën, pezullohet nga detyra nënkomisari në

Është pezulluar nga detyra Nënkomisari me inicialet M.Q në Vlorë. Në njoftimin e uniformave blu bëhet me dije se nënkomisari kur ishte me detyrë në Vlorë, nuk referonte materialet e aksidenteve me pasoja të rënda në Prokurori.

Vlorë – Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Vlorë – Gjirokastër), pas një hetimi disa mujor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, ka ekzekutuar sot vendimin e Gjykatës, e cila ka caktuar masën e sigurimit “Pezullim i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik” ndaj punonjësit të Policisë, Nënkomisar M.Q. Ai është aktualisht me detyrë OPGJ në Sektorin e Trafikut Urban dhe Interurban në DVP Gjirokastër.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se punonjësi i Policisë në kohën kur ishte me detyrë në DVP Vlorë, nuk referonte materialet proceduriale në Prokurori për raste aksidentesh me pasoja të rënda, duke konsumuar elementë të veprës penale “Shpërdorim i detyrës”.

Vijojnë hetimet për raste të tjera të veprimeve të paligjshme të kryera nga ky punonjës policie.

Të fundit