Edicioni special i iPhone 12 Pro kushton $6,600 por ka vetëm 19 kopje të tilla, do e blinit?

Faqet teknologjike të huaja kanë publikuar disa informacione të përditësuara sa i përket iPhone-t të ri që do të dalë së shpejti në treg. Ishte planifikuar që të dilte në shtator, por për shkak të pandemisë së COVID-19, u shty.

Kësaj radhe, do të ketë edhe një edicion special të iPhone 12 Pro.

Dëshironi të shkoni në hapësirë?

Secili prej nesh mund të ketë ëndërruar të udhëtojë në hapësirë ose të shohë një planet tjetër. Mbi të gjitha, vetëm profesionistë nga agjencitë hapësinore si NASA arrijnë ta arrijnë këtë ëndërr. Por tani, një model iPhone 12 Pro në të vërtetë mund t’ju bëjë të ndiheni si në hapësirë.

Sigurisht, iPhone 12 Pro nuk ka dalë ende në shitje. Sipas thashethemeve, në tetor do të dalë versioni i ri i telefonave të Apple. Por për Caviar, që tani, versionet e ridizenjuara të këtij telefoni janë që tani në dispozicion për para-porositje.

Siç mund ta shihni nga fotot, modelet Caviar-iPhone 12 Pro kanë një prekje të veçantë të atmosferës hapësinore në secilin prej dizenjove të saj.

Nën etiketën ‘Odyssey Space’, secili dizajn, përkatësisht Space Odyssey Mars, Space Odyssey Moon dhe Space Odyssey Mercury, ka copëza të vogla meteoriti nga secili planet, të vëna në pjesën e pasme të telefonit.

Nuk dihet se si është e mundur kjo, por nëse është, telefoni do të vlejë çdo dollar. Çmimi më i lirë i modelit Caviar iPhone 12 me 5,380 dollarë (modeli i Hënës). Ndërkohë, 6,110 dollarë për modelin Mars, dhe më i shtrenjtë për modelin Mercury me 6,600 dollarë. Këto çmime janë për 128GB iPhone 12 Pro.

Nëse dëshironi më shumë hapësirë ​, modeli me 512 GB, mund të shkojë deri në 7,750 dollarë. Sipas asaj që thuhet deri tani, ky model ka një numër të limituar prodhimi prej vetëm 19 copësh. Ndaj kush ka dëshirë të bëjë harxhime kaq marramendëse për një telefon, duhet të nxitojë.

Burimi Tech Times, përshtati në shqip: Politiko