ERTV rikthen sinjalin, Rama zbret në terren pas dy javësh ‘izolim’ prej Covid-19

Kryeministri Rama ka dalë në terren, në kohën që vendi po përballet me përhapjen e   koronavirusit.

Deri tani komunikimet me qytetarët i ka zhvilluar përmes Facebook-ut dhe mes videove live, duke ruajtur edhe vetë masat e vendosura nga qeveria për izolim.

Në foton që disponon Politiko, kryeministri Edi Rama shfaqet në terren për inspektim në rrugën ‘Vasil Shanto’, shoqëruar  nga drejtori i Përgjitshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, po ashtu edhe nga kamerat e ERTV-së, pasi dalja e tij po filmohet  nga gazetarja e ERTV-së.

Sa i përket masave të kujdesit vetjak, kryeministri shihet pranë qytetarëve pa doreza dhe pa maskë.