Foto/ Hygerta Sako feston ditëlindjen, ndjehet si 24-vjeç

Hygerta Sako është shpallur ikonë e bukurisë shqiptare në vitin 1995. Karriera e saj vazhdoi si moderatore sporti, aktualisht në ekranin e RTSH. Edhe pse dje ka mbushur plot 42 vjeç, ajo duket si një vajzë e re.

Në një postim në rrjetet sociale Hygerta ka dhe një mesazh për ditëlindjen e saj, ku thekson se e ndjen veten si një 24-vjeçare.

“Nuk jam e lumtur sepse bëra 42, jam e lumtur sepse ndihem 24 dhe e mbushur me dashuri”, ka shkruar Hygerta.