Granit Xhaka pranon që ka gjëra më të rëndësishme në jetë, largohet nga futbolli

Futbollisti shqiptarë që luan për kombëtaren zvicerane dhe për Arsenalin në Champions League. Ai do të bëhet për herë të para baba dhe partnerja e tij Leonita ka lënë të kuptohet përmes postimeve në rrjete sociale që është djalë.

Më herët, Xhaka kishte thënë se po mendonte të largohej përkohësisht nga futbolli, ndërsa tani e ka marrë zyrtarisht këtë vendim.

Sipas tij, në jetë ka gjëra shumë më të rëndësishme sesa futbolli, si për shembull të bëhesh baba.

Ka gjëra shumë më të rëndësishme dhe të veçanta në jetë sesa futbolli. Si për shembull të bëhesh baba. Me Seferoviç ndodhi e njëjta gjë, ne ramë dakord që ai të jepte gjithçka kundër Irlandës dhe më pas të linte ndeshjen tjetër, për t’u bashkuar me familjen. E njëjta gjë do të ndodhë edhe me mua.”- u shpreh ai sipas “sot.com.al”

 

 

View this post on Instagram

 

Kisses for my 👶🏻❤️🙏🏻 @leonita.x

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on