Marrëveshja për Zgjedhoren, Nazarko: Edhe Europa tallet me ne. Ç’e do Shqipëria këtë klasë politike?

Analisti Shpëtim Nazarko ka folur ashpër mbi marrëveshjen e Reformës Zgjedhore mes maxhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare.

Në emisioni “Byro Politike”, Nazarko kritikoi klasën politikë, duke thënë se skanë sjellë asnjë ndryshim, e ndërkohë Europa tallet me ne.

Europa tallet me ne, thotë agai do një ashtu në kokë, t’ja vëmë. Komisioni duhet të jetë i depolitizuar. Ç’e do Shqipëria këtë klasë politike të majtë e të djathë që nuk zgjidhin dot një problem që e kanë zgjidhur edhe vendet e botës së tretë apo të katërt. E dini ç’do të thotë marrëveshja kur partitë e vogla ushqejnë të mëdhatë? Kur një parti ka 2 mijë komisionerë? Diskutimi i gjërave të tilla e bëjnë pis diskutimin,” u shpreh Nazarko.