KRYESORE

Me kopje në provim, Berisha nxjerr denoncimin e policit konkurrues: E vërteta që fshihet pas urdhrit të Ardi Veliut dhe ministrisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një polici që ka konkurruar në provimin për gradën “komisar”, pak ditë pasi ky test u anulua me urdhër të kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Sipas denoncuesit, shkak për anulimin e provimit është bërë fakti se fitues nuk u shpallën militantët e Ardi Veliut dhe ministrit.

Denoncimi:

Ditari politik

Të fundit