Mediat kosovare: Dyshohet një pacient i infektuar me koronavirus

A medical staff member takes the temperature of a man at the Wuhan Red Cross Hospital in China on Jan. 25. HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

Mediat e Kosovës shkruajnë se dyshohet se në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dyshohet për një rast me koronavirus. Sipas burimeve për këto media, thuhet se pacienti që dyshohet të ketë koronavirus ndodhet në ambientet e Klinikës Infektive brenda QKUK’së.

Është mësuar se “QKUK” do të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme për këtë rast.

E ndërsa sipas Komisionit Kombëtar Shëndetësor të Kinës (NHC), numri i viktimave në Kinë ka shkuar në 723.

34 546 raste, ndërsa 86 persona kanë vdekur dhe më shumë se 3000 raste të reja janë zbuluar gjatë 24-orëve të fundit.