Moggi thumbon Ronaldon: Karta e identitetit nuk të fal!

Ish-drejtori i Juventusit, Luciano Moggi, nuk kursen kurrë batutat e tij. Ai është rikthyer të flasë për Cristiano Ronaldon dhe mendon se portugezi, pavarësisht nervavve dhe dëshirës së tij nuk mund të vazhdojë për shumë gjatë në nivele të larta. id.

“Në vazhdimësi, të luash dy ndeshje në javë duket e pamundur për të gjithë, edhe për dikë që është 35-vjeç. Ronaldo është një lojtar që e ka ndërtuar veten e tij dhe i është përkushtuar profesionalizmit, por karta e identiteti nuk të fal. Reagon më avash se te Real Madrid”.

Një shprehje e tillë nuk do t’i pëlqejë Ronaldos. Portugezi nuk po kalon një moment të lumtur me trajnerin Maurizio Sarri. Ky i fundit e ka zëvendësuar në dy ndeshje radhazi dhe portugezi ka shprehur hapur pakënaqësitë e tij.