KRYESORE

Ndahet papritur nga jeta Arben Çeli, fotograf i ‘Reuters’ për Shqipërinë

Ndahet papritur nga jeta Arben Çeli, fotograf i ‘Reuters’

Ndahet nga jeta fotografi i njohur shqiptar, Arben Çeli.

Kanë qenë miqtë e fotografit ata që kanë shkruar të trishtuar lajmin për ndarjen e tij nga jeta në moshën 53-vjeçare. Shkak ka qenë një atak kardiak.

Çeli njihej si një nga fotografët më të njohur në vend dhe ka punuar për një kohë të gjatë për agjencinë ndërkombëtare të lajmeve Reuters.

Ditari politik

Të fundit