POLITIKOFF

Nuk ka lajm: Vazhdojnë protestat antishqiptare në Maqedoni

Nuk ka lajm: Vazhdojnë protestat antishqiptare në Maqedoni

Protesta kundër platformës së partive shqiptare kanë vazhduar edhe sonte, në disa qytete të Maqedonisë.

Në Shkup protestat filluan si zakonisht para Qeverisë për të vazhduar para Kuvendit dhe për të përfunduar para selisë së LSDM-së.

Ata kërkuan nga partitë maqedonase që të mos nënshtrohen ndaj platformës së Tiranës, raporton Indeksonline.

Ditari politik

Të fundit