Pak orë para protestës së opozitës, Berisha thirrje qytetarëve: Ti shporrim kalbësirat

Pak orë para protestës së opozitës, tashmë e shpërndarë në pesë akse të vendit, përfshirë edhe Tiranën, ish kryeministri Sali Berisha u ka drejtuar një thirrje qytetarëve.

“Sot ora 18:00 Shqipëria kundër Edvin Urrejtësit dhe narkoshtetit te tij!

Qindra mijëra qytetarë nga te kater anët e vendit bllokojnë akstet rrugore kombëtare per te dëshmuar kolapsin e plote te kalbësirës se narkoshtetit dhe kreut te tij Edvin Kristaq Urrejtsi!

Ti shporrim, ti shporrim, ti shporrim kalbësirat. Fitore! sb”, shkruan Berisha.

Protestat do të nisin në orën 18.00 dhe do të përqendrohen në këto akse:

Tiranë, rrethrrotullimi Shqiponja

Durres-Kavajë, Plepa Autostradë

Fier, rrethrrotullimi Sheq

Elbasan, rrethrrotullimi Bradashesh

Milot, karburanti ne autostradë