Pako me eksploziv para lokalit në Elbasan, forca të shumta policie menjëherë në vendngjarje

Një pako me eksploziv është gjetur sot para një lokali në Elbasan.

Mësohet se mënjëherë pas konstatimit të lëndës së dyshuar forca të shumta policie kanë mbërritur në vendin e ngjarjes. Bëhet me dije se eksplozivi është gjetur në shkallët e një lokali në lagjen ‘Emin Matranaku’.

Ende nuk dihen detaje rreth ngjarjes por policia ka vendosur perimetrin e sigurisë dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.