Partizani gjen sulmuesin e dëshiruar, dhuratë e madhe për Sormanin

Partizani ka gjetur sulmuesin e ri dhe duket gjithnjë e më pranë Reginaldos. Mozambikasi do të rikthehet në Shqipëri pas aventurës me Shakhtar Karagandyn. Lojtari nuk bëri mirë atje dhe duket se do të bëjë prapakthehu në kampionatin tonë.

Regi ka gjetur veten në Superiore kur u shpall dhe golashënuesi i kampionatit të Superiores. Ekipi i “Demave” do të plotësohet ende më shumë dhe do të ketë një luftë të madhe mes tij dhe Solomonit për vendin e titullarit në ekipin e Sormanit.

William duket se është futur mik për afrikanin. Ai ka marrëdhënie të mira me lojtarin, ndërsa afrikani ka provuar shumë ekipe në vendin tonë. Luftëtarin, Laçin dhe Kukësin dhe ka bërë mirë në të gjitha skuadrat.