Përballja e së mërkurës, çfarë do të diskutohet sot në emisionet e mbrëmjes

E mërkura e sotme në studiot televizive do të jetë e larmishme. Tema të ndryshme por edhe të ftuar të ndryshëm do të japin mendimet e tyre  mbi çështjet e aktualitetit e politikës në vend.

Në orën 21:00 në Rtv Ora, Dritan Hila prezanton: Kush fiton dhe kush humbet nga marrëveshja e re? Dhe Covid-19, armiku që nuk harrohet.

Në emisionin “Real Story” në News24 me gazetarin Sokol Balla po diskutohet amnistia fiskale. Të ftuar:drejtori Ekzekutiv i Qendrës për Studimin e Demokracisë, Arajn Dyrmishi, Sekretari i Përgjithshëm i Shoqatës Shqiptare të Bankave, Spiro Brumbulli.

Në emisionin  ‘Byro Politike’, në Abc News do diskutohet atentati ndaj Capjas. Të ftuar: Artan Hoxha- Gazetar, Besart Kadia -Ekspert i Ekonomise, Ervin Bushati- Deputet i PS/ Anetar i Komisionit te Ekonimise dhe Financave, Albert Nasto- Kryetari i Shoqates se Biznesit te Vogel, Erion Dasho- Epidemiolog
Arjet Gega- Mjek ne SHBA.