Plas debati mes deputeteve të PD, Deda-Halimit: Kujdes me mua… Një tjetër deputete ndërhyn për t’i qetësuar

Tre deputete aktuale të Partisë Demokratike, por që nuk u rikandiduan nga Lulzim Basha në zgjedhjet e 25 qershorit, janë përfshirë në një debat mes tyre, për qëndrimet që kanë mbajtur pas humbjes.

Ka mjaftuar një shkrim i Albina Dedës, që Arbjola Halimi ta akuzojë për gjuhë primitive. Menjëherë deputetja e Lezhës ka ndërhyrë për të sqaruar kolegen e saj se nuk e kishte përfshirë në grupin që ajo kritikon dhe i kërkon të tregojë kujdes kur shkruan për të si avokate e djallit.

Për të qetësuar debatin ka ndërhyrë deputetja e Vlorës, Liljana Elmazi, e cila kërkon të mos humbasë miqësia për kolltuqe kryetarësh.

Debati: