Flash News

POLITIKOFF

Dojna Mema bën thirrje të mos shpërndahet më videoja e vogëlushes së bullizuar nga Albi dhe Erjona

Dojna Mema bën thirrje të mos shpërndahet më videoja e

Moderatoja Dojna Mema njihet për reagimet e saj të shumta kur bëhet fjalë për fenomene sociale që ndikojnë në gjendjen mendore dhe shpirtërore të të miturve apo edhe të rriturve.

Së fundmi ajo ka reaguar dhe për videon e vogëlushes që është bërë virale gjithandej në rrjetet sociale - e cila bullizohet nga Albi Nako dhe Erjona Rusi, dy anëtarët e jurisë së programit "T`ka mami yll".

Konkurrentja e vogël, dëshironte të sfidonte në kategorinë e kërcimit dy nga konkurrentët e tjerë, por vetëm fakti që ishte pak e mbushur shkaktoi reagime fyese nga juria e programit, kryesisht Albi Nako dhe Erjona Rusi. Të cilën komentuan rreth ushqimit të vajzës dhe e pyetën nëse do të linte ushqimin për kërcimin.

Shumë personazhe të njohur kanë reaguar ndaj këtij fenomeni dhe së fundmi edhe Dojna Mema, e cila ka bërë thirrje që të mos shpërndahet më kjo video pasi pozicioni i vogëlushes tashmë është akoma më i ekspozuar.

"Imagjinoni pak gjendjen psikologjike të këtij fëmije. Ju lutem mos e ripublikoni më atë video, ajo vajzë nuk ka zgjedhur të jetë aty për sa kohë nuk është një adult që firmosur dhe merr përgjegjësi për veprimet e veta… Shprehni mendimin tuaj dhe ka,"- thotë Dojna në videon e postuar në Instastory.

Të fundit