Flash News

POLITIKOFF

Dua Lipa dhe Rita Ora në top 5-shën më të mirë të "Spotify"

Dua Lipa dhe Rita Ora në top 5-shën më të mirë të

Dua Lipa dhe Rita Ora e kanë nisur vitin 2021 me suksese të njëpasnjëshme. Teksa për Duan është thjesht një vazhdim, pasi për të 2020 ka qenë padiskutim viti më i mirë sa i takon karrierës muzikore, për Ritën ky është vetëm fillimi.

Pasi, Rita mori pak pushim për t`u rikthyer më fuqishëm dhe këngët e para që ka publikuar kanë rezultuar menjëherë të suksesshme dhe kanë thyer rekorde në shumë platforma muzikore.

Kënga “We’re Good” e Dua Lipës ka arritur të radhitet e treta në këtë listë të publikimeve të reja, kurse kënga “Big” e Rita Orës që vjen në bashkëpunim me reperin Gunna, radhitet e pesta në këtë platformë.

Momentalisht, këngët e të dyjave janë të renditura në  "Top 5" këngët e reja më të mira në platformën më të madhe muzikore në botë "Spotify".

 

Ditari politik

Të fundit