Flash News

POLITIKOFF

Ndërron jetë "James Bond" i parë

Ndërron jetë "James Bond" i parë

Sean Connery është aktori i parë që solli rolin e James Bond dhe aktori ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare.   

Ndërron jetë "James Bond" i parë

Aktori skocez ka interpretuar këtë rol nga viti 1962 deri në vitin 1983 dhe pse ka interpretuar qindra role, ai do të mbahet mend gjithmonë si "Agjenti 007".

Ndërron jetë "James Bond" i parë

Legjenda e Hollyëood-it ka lindur në Endiburgh, Skoci, në vitin 1930. Ai njihet për rolet e tij të shumta në kinematografi, jo vetëm si aktor por edhe si producent dhe ka fituar një sërë çmimesh shumë të rëndësishme gjatë karrierës si aktor.

Të fundit