PS dhe PD mbledhin kryesitë pas marrëveshjes Rama-Basha , ja ora kur do të zhvillohen takimet

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë thirrur sot mbledhje urdhente të kryesive përkatëse në vrazhdën e zhvillimeve të fundit në vend.

Mësohet se mbledhjet e kryesive do të mbahen në sot pasdite në orën 17:00. Mbledhjet do të kenë në fokus marrëveshjen e arritur mes mazhorancës dhe opozitës dhe ndryshimet e reja që pritet të bëhen në bazë të paketës McAllister plus.

Ndërkohë bëhet me dije se prej orës 10:00 kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha janë ‘ngujuar’ në Pallatin e Kongreseve nga ku po bëhet një detajim i ndryshimeve në kabinetin qeveritar.