Pse Meghan Markle dhe Harry humbën papritur mijëra ndjekës në Instagram

Pothuajse 200.000 ndjekës të humbur ka në profilin zyrtar të Harry-t dhe Meghan Markle, profil që mban emrin @sussexroyal.

Kjo gjë ka ndodhur pasi që prej fundit të marsit, çifti nuk poston më në llogarinë e përdorur dikur nga ata.

Pasi hoqën dorë nga detyrat mbretërore, Harry dhe Meghan nuk u lejuan të përdorin më titullin Sussex, duke u detyruar të ndryshojnë edhe emrin e fondacionit të tyre në “Archewell”.