Rama në Bruksel/ Bluzë poshtë xhaketës dhe atlete, ky është kodi i veshjes në takim me Mogherinin?

Federica Mogherini zhvilloi sot pasdite një takim kokë më kokë me kryeministrin Edi Rama. Por teksa nuk dihen detaje rreth këtij takimi, që është mbajtur përpara darkës që  Shefja e Politikës së Jashtme dhe Sigurisë në BE, do të zhvillojë me kryeministrat e vendeve të Ballkanit, kanë qarkulluar edhe fotot e para që ata kanë bërë.

Më herët ajo bisedoi në takime të ndara edhe me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe përfaqësues të qeverive të tjera të rajonit. Ne sy ka rënë veshja e kryeministrit shqiptar, me bluzë poshtë xhaketës dhe me atlete.