“Salome” i la dhuratën e fundit së bijës para se të ndërronte jetë

Në 13 qershor të këtij viti, aktorja e njohur meksikane Edith Gonzales u nda nga jeta pasi vuante nga kanceri i mitrës. Edith më së shumti njihej për rolin e saj “Salome”, serial i cili theu rekorde shikueshmërie në gjithë botën.

Gonzales ishte mama e një vajze 24-vjeçare (në momentin kur ajo ndërroi jetë) dhe së fundmi ajo ka festuar 15-vjetorin. Mamaja e saj ishte siguruar që të linte dhuratën e fundit për të bijën e vetme para se të ndërronte jetë.

Gonzales i kishte siguruar të bijës një udhëtim të paguar, për të shijuar ditën e lindjes së bashku me mikeshat e saj.

Ky gjest me siguri e ka prekur shumë vajzën e saj, e cila në këto momente dhe në këtë moshë ka më së shmti nevojë për praninë e mamasë në jetën e saj.