Shqipëria sot në zi, i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

Shqipëria mban sot ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në Letoni gjatë një misioni të NATO-s.

Në nder të majorit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, në të gjitha institucionet publike e private, flamuri kombëtar ulet në gjysmështizë.

Trupi i tij mbërriti dje në Rinas, i cili u prit nga bashkëshortja dhe djali i tij, si dhe kolegë të Forcave të Armatosura dhe Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka.

Nga shpërthimi gjatë demontimit të një mine mbeti e vdekur edhe nëntetarja Zarife Hasanaj, ndërsa u plagos rreshter Julian Kapaj.