Shqiptarja në finalen e Evropianit të boksit

Donjeta Sadiku është kualifikuar në finale të Kampionatit Evropian të boksit për të rinj, që po mbahet në Bullgari.

Boksierja kosovare e ka mposhtur bindshëm 5:0 boksieren hungareze, Angela Nagy, duke e “bombarduar” atë më goditje të njëpasnjëshme. Kundërshtarja e boksieres nga Gollaku ishte e papërshtatshme dhe mundohej të bënte goditje të forta, por boksierja kosovare me mjeshtri iu shmang asaj, duke e mposhtur kundërshtaren.