Flash News

KRYESORE

Vdekja e parë mbretërore nga koronavirusi, humb jetën princesha e Spanjës

Pallati Mbretëror i Spanjës ka pësuar një humbje sot pasi Princesha Maria Teresa ka humbur jetën pasi ishte infektuar me koronavirus.

Lajmi është bërë me dije nga  vëllai i saj i vogël, Princi Sixtus Henry i Bourbon-Parmas, ku shkruan se Princesha ka humbur jetën në moshën 86-vjeçare.

Spanja është një nga vendet më të prekura pas Italisë  nga COVID-19 me një bilanc tragjik viktimash dhe të prekurish.

Ditari politik

Të fundit