KRYESORE

Veliaj ‘mesazh’ opozitës pas denoncimeve për Tiranën: I them Monës dhe Lulit mirëserdhët pas pushimeve

Veliaj ‘mesazh’ opozitës pas denoncimeve për Tiranën:

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar se problemi i furnizimit me ujë është zgjidhur në një nga zonat e populluar të Tiranës, siç është Astiri.

“Problemi i ujit për qytetarët e Astirit është zgjidhur. Nga investimi i ri do të përfitojnë edhe zona të tjera si Yzberishti dhe Lapraka. Ndërkohë vijon puna pa ndërprerje për ndërtimin e rrjetit të ri të kanalizimeve te rruga e Elbasanit”, thotë Veliaj, i cili u përgjigjet edhe denoncimeve të opozitës.

“I them Monës dhe Lulit, mirëserdhët në Tiranë pas pushimeve, por gjërat që po denonconi tashmë kanë nja dy javë që i kemi zgjidhur”, shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

Ditari politik

Të fundit