Video/ Basha: Rama nuk ka thënë asgjë për Dakon, është hajdut psikik

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka postuar një video në Facebook, ku e vë theksin në faktin se kryeministri Edi Rama nuk ka belbëzuar asnjë fjalë për shpalljen non grata të Vangush Dakos nga SHBA.

“Afera e 6 kullave 200 milionë euro e treshes Rama-Veliaj-Mafia e Ndërtimit dhe Drogës është obsesioni dhe makthi i hajdutit psikik që akoma nuk ka belbëzuar asnjë fjalë për ortakun dhe bankomatin e tij personal Vangjush Dako”, shkroi Basha.

Sipas tij shpjegimi është se Rama dhe Dako janë një dhe duke e mbrojtur dakon, kryeministri mbron pasurinë e vet.

Ai shton se duhet “të ndëshkohen të gjithë Dakot, që të ketë drejtësi në vend”.