Video: Kosova nuk ndal ecurinë, mjafton Hasani ndaj modestëve të Gjilbraltarit

Kosova ka fituar 1-0 miqësoren ndaj Gjibraltarit. “Dardanët” që iu falën golit të Florent Hasanit.

Një ndeshje e dominuar totalisht nga Kosova, por që u zgjidh vetëm në pjesën e dytë.

I ardhur nga stoli, Florent Hasani, i cili aktivizohet me hungarezët e Diosgyorit shënoi golin e parë me fanellën e Kosovës.

Në minutën e 69-të pas një krosimi nga Paqarada, Hasani goditi saktë me të majtën, duke i dhënë avantazhin dhe njëkohësisht fitoren të tijve.