300 mln euro për merkaton, Solskjaer me revolucion në verë

Manchester United ka gati plot 300 milionë euro për merkaton e verës. Kaq do të ketë në dispozicion trajneri Ole Gunnar Solskjaer për të përforcuar ekipin e “Djajve të kuq”.

Solskjaer deri tani ka shpenzuar 250 milionë euro me lojtarë si Maguire, Wan-Bissaka, James, Fernandes dhe Ighalo. Emri i parë në listë për merkaton e verës është Sancho i Borussia Dortmund-it, i cili pritet të kushtojë rreth 120 milionë euro.

Jack Grealisht po shkëlqen tek Aston Villa, ashtu si James Maddison te Leicester City, dhe gjithashtu janë në listën e teknikut Solskjaer. Objektivi i fundit është Moussa Dembele i Lyon.