Ambasadorja e Kosovës në SHBA reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Pas lajmit të papritur të dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, kanë nisur edhe reagimet e para nga politikanët.

Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në New York, e ka cilësuar këtë padrejtësi.

“Kjo nuk është drejtësi.#RamushHaradinaj”, ka thënë ajo.

Haradinaj deklaroi se vendimi vjen pas një thirrjeje për t’u paraqitur dhe për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale si i dyshuar.