Arrestohet pronari i lokalit të natës në Tiranë, shiste kokainë për klientët

Është vënë në pranga një person, pronar i një lokali në autostradën Tiranë – Durrës.

Sipas policisë, në pranga ka rëndë  I. P., 50 vjeç, lindur në Shkodër dhe banues në Tiranë.

Më herët, ai ka qenë i dënuar për veprën penale “Vrasja me dashje”. Arrestimi i tij erdhi pas operacionit të koduar “Mbishkrimi”, sepse përshtaste lokalin e tij për përdorim e shpërndarje lënde narkotike kokainë dhe për prostitucion.

Nën cilësinë e provave u gjetën doza kokainë, pjatë porcelani me mbetje kokaine, DVR, letër me mbishkrim dhe aparat celular.

Po ashtu, në lokal u gjend edhe shtetasja R. C., e punësuar si balerinë në këtë ambient, e cila u akomodua në një qendër pritëse për viktimat e trafikimit.