Burrat ‘përplasen’ në distancë, gratë e kryeministrave shqiptarë të qeshura krah njëra-tjetrës në samitin e Kosovës

Ndonëse bashkëshortët e tyre janë përplasur vazhdimisht në distancë për çështje të ndryshme politike, duket se gratë e Edi Ramës dhe Ramush Haradinajt s’duan t’ia dinë.

Anita Haradinja, gruaja e ish kryeministrit të Kosovës dhe Linda Rama, e shoqja e kryeministrit Rama kanë pozuar së fundmi me njëra tjetrën teksa marrin pjesë pranë samitit, “global women summit Kosovo”.

Anita ka publikuar një foto të tyre, ku e cilëson Lindën si miken e saj të dashur.

“It takes us the women from Kosova and Albania to make “Shqiptarinë” Global!
Me miken e dashur znj. Linda Rama ne Prishtine gati per #GlobalwomensummitKosovo”, shkruan gruaja e Haradinajt.