Flash News

Ditari i Maxhorancës

Tërmeti në Turqi, reagon Rama: Do dërgojmë një mision shpëtimi

Tërmeti në Turqi, reagon Rama: Do dërgojmë një mision

Një mision shpëtimi nga Shqipëria do të niset sot për në Turqi. Lajmin e bëri kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale.

“I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi”, shkruan Rama.

Fatmirësisht nuk ka asnjë shqiptar viktimë apo të lënduar nga tërmeti në Turqi.

Të fundit