Flash News

Ditari i Maxhorancës

PS e bën rrugë, kërkon përjashtimin e 8 demokratëve nga seancat plenare

PS e bën rrugë, kërkon përjashtimin e 8 demokratëve nga

Partia Socialiste ka vijuar me të njëjtën metodë ndaj opozitës. Përjashtimet e demokratëve nga dora e maxhorancës janë bërë të shumta, pasi PD ëhstë ngritur në foltoren e Kuvendit për të kërkuar shpjegim mbi aferat dhe skandalet e qeverisë.

Së fundmi, PS ka kërkuar përjashtimin e 8 deputetëve: Luçiano Boçi, Albana Vokshi, Ervin Salianji, Ina Zhupa, Luan Baçi, Tritan Shehu, Gazmend Bardhi dhe Bledion Nallbati.

Kërkesa vjen pasi deputetët e opozitës bllokuan foltoren në shenjë revolte, kur në sallë mungonte kryeministri Rama i thirrur në interpelancë për të dhënë shpjegim mbi skndalin ‘McGonigal’.

Në kërkesën e depozituar në Kuvend thuht se deputetët për të cilët kërkohet përjashtimi kanë ofenduar kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

PS e bën rrugë, kërkon përjashtimin e 8 demokratëve nga PS e bën rrugë, kërkon përjashtimin e 8 demokratëve nga PS e bën rrugë, kërkon përjashtimin e 8 demokratëve nga 

Të fundit