Flash News

Ditari i Opozitës

“Pesha elektorale është e Berishës”, Duka: Kjo është rruga si mund të fitojë opozita

“Pesha elektorale është e Berishës”, Duka: Kjo

Kryetari i PAA-së, Agron Duka foli për rrugën që mund t’i sjellë fitoren opozitës në zgjedhjet vendore të 14 majit. Ai tha për “Panorama TV” se të gjithë opozitarët duhet të bashkohen rreth kandidatit për kryetar bashkie dhe jo të bashkohen me Berishën apo Alibeajn.

Sipas tij, opozita duhet të paktën të fitojë 20 bashki, me qëllim që të shohë mundësinë edhe të fitores në zgjedhjet parlamentare. Agron Duka po ashtu shprehu hapur mbështetjen për kandidatin demokrat, Igli Cara për kryetar bashkie në Durrës. Ky theksoi se, “Pesha elektorale është e Berishës”.

“Ajo që ne duhet të synojmë është të marrim një numër të konsiderueshëm bashkish, 20 e lart. Nëse arrihet kjo mund të përgatitemi për zgjedhjet parlamentare. Nëse nuk arrihet kjo do jetë shumë e vështirë për zgjedhjet parlamentare. Unë mendoj që të bashkohemi rreth një kandidati dhe secili të japë kontribut duke e mbështetur. Rasti i Igli Carës në Durrës ka një mbështetje të gjerë, jo vetëm ata të Foltores. Unë si parti aleate, ne do mbështesim Igli Carën.

Mazhoranca ka administratën në gjithë Shqipërinë, ekonomikisht janë shumë më të fuqishëm. Nëse nuk japim kontribut maksimal. Nëse bashkohemi rreth Berishës nuk bëhet, nëse bashkohemi rreth Alibeajt nuk bëhet. Duhet të bashkohemi rreth kandidatit. Ne do mbështesim Igli Carën sepse gëzon mbështetje në komunitet, nuk ka lidhje me non gratat”, tha Agron Duka.

 

Të fundit