Flash News

Ditari i Opozitës

Protesta e 11 shkurtit, Berisha mbledh grupin parlamentar në selinë blu

Protesta e 11 shkurtit, Berisha mbledh grupin parlamentar në selinë

Kryetari i Partisë Demoratike, Dali Berisha, do të mbledhë sot grupin parlamentar në selinë blu.

Mbledhja do të mbahet rreth orës 13:00 ndërsa në fokus do të jetë protesta e 11 shkurtit. Mësohet seBerisha do të njoftojë deputetët për vendimet e marra dhe mënyrën se si do të organizohet protesta.

Një itë më parë, kryedemokrati njoftoi protestë më 11 shkurt kundër kryeministrit Edi Rama pas përfshirjes së tij në skandalin me ish-zyrtarin e FBI-së Charles McGonigal.

Potesta do të mbahet para Kryeministrisë në orën 12:00.

Të fundit