Ditari i Opozitës

Protesta e 11 shkurtit, Zhupa: Çdo deputet që ka marrë votat opozitare të jetë në shesh

Protesta e 11 shkurtit, Zhupa: Çdo deputet që ka marrë votat

Deputetja demokrate Ina Zhupa ka folur rreth protestës së 11 shkurtit që do të mbajë opozita para Kryeministrisë për të kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama.

Në nëj lidhje për RTV Ora, Zhupa tha se protesta duhet të mbledhë të gjithë deputetët demokratë kundër regjimit Rama. Ajo kërkoi që çdo deputet që ka marrë votat opozitare të jetë në shesh.

“PD ka qenë gjithmonë e qartë  se armiku i përbashkët dhe rreziku i shqiptarëve është Edi Rama dhe nuk besoj se ka deputet të PD që ndihet i lumtur kur dalin fakte dhe skandale se si Edi Rama ka lobuar për të shkatërruar opozitën për të minuar demokracinë. Është normale që deputetë e PD të jenë bashkë kundër Edi Ramës.

Besoj se do të jemi bashkë dhe në protestën e datës 11 shkurt ora 12. Të gjithë deputetët e PD pa asnjë dallim, të gjithë ata që janë kundër  Edi Ramës. Populli shqiptar pret nga ne të reagojmë dhe të jemi të gjithë bashkë para një tradhëtari të korruptuar. Çdo deputet që ka marrë votat opozitare duhet dhe besoj se do të jetë në shesh”, tha Zhupa.

Të fundit