Flash News

DITARI POLITIK

Seanca nis me debate/ Nikolla i ndërpret fjalën Boçit, opozita kërkon shpjegime për skandalin McGonigal

Seanca nis me debate/ Nikolla i ndërpret fjalën Boçit, opozita

Ka nisur seanca plenare, ku do të diskutohet për skandalin McGonigal dhe pagesa prej 225 mijë dollar e Edi Ramës për të dëmtuar opozitën në Shqipëri. Në nisje të seancës, fjalën e mori nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi.

Ky i fundit reagoi ashpër për përjashtimin e Sali Berishës dhe deputetëve të tjerë demokratë. Më tej ai kërkoi që Rama të vinte në Kuvend dhe të jepte shpjegime se përse donta ta zhbënte opozitën.

Kryetarja e Kuvendit i hoqi të drejtën e fjalës Boçit, ndërsa garda u afrua pranë foltorës së Kuvendit, duke sjellë irritimin e opozitës dhe shkaktuar debate.

Edhe pse në seancë mungoi Berisha, demokratët u afruan afer foltores për të kërkuar të drejtën e fjalës dhe llogari për skandalin e fundit.  

Të fundit