Flash News

E-TJERA

Aksidentohet minatori në Bulqizë, dërgohet në spital

Aksidentohet minatori në Bulqizë, dërgohet në spital

Një aksident ka ndodhur në një minierë kromi në Bulqizë, ku ka mbetur i plagosur një minatorë.

Blutë bëjnë me dije se i plagosur ka mbetur shtetasi me iniciale M.G, 50-vjeç, i cili është plagosur në këmbë teksa ishte duke punuar.

“Është dërguar për ndihmë mjekësore në spital shtetasi M.G., 50 vjeç, i cili dyshohet se gjatë punës në një minierë kromi në Martanesh, është aksidentuar duke u lënduar në këmbë”, njofton policia.

Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave kësaj ngjarjeje.

 

 

Të fundit