Flash News

E-TJERA

Akuzohet për vrasjen e xhaxhait dhe plagosjen e kushëririt, flet nga arratia Gjovalin Guri

Akuzohet për vrasjen e xhaxhait dhe plagosjen e kushëririt, flet nga

Gjovalin Guri, i akuzuar për vrasjen e xhaxhait të tij Zef Guri dhe plagosjen e kushëririt Gjin Guri, ka folur për herë të parë nga arratia. Ngjarja ndodhi në aksin Shosh-Kir në Dukagjin më 27 shtator.

Për News 24, Guri rrëfen se në momentin që ka ndodhur ngjarja ka qenë në një shtëpi i fshehur ndërsa ngjarjen e ka marrë vesh përmes një telefonate.

Policia e Shkodrës tha se Gjovalin Guri është i dyshuar kryesor për shkak të një konflikti me djalin e xhaxhait për shfrytëzimin e një hapësire pyjore. Vetë Guri i mohon këto akuza duke thënë se prej 12 vitesh nuk merret më me shfrytëzimin e pyllit.

Të fundit