Flash News

E-TJERA

Baton Haxhiu rrëfen udhëtimin në Kiev me Ramën dhe Duçkën: Më bënë përshtypje çantat e tij

Baton Haxhiu rrëfen udhëtimin në Kiev me Ramën dhe

Analisti dhe gazetari, Baton Haxhiu, ka folur për udhëtimin në Kiev me kryeministrin Edi Rama dhe Dorian Duçkën, Personi B në dosjen ‘McGonigal’.

Haxhiu tregoi në “Çim Peka Live”, si një prej pjesëtarëve të delegacionit shqiptar që udhëtoi drejt Ukrainës, se Duçka nuk ishte shfaqur shumë i afërt me Ramën. Por ajo çka i kishte rënë në sy analistit, ishin çantat e Duçkës dhe mënyra se si u prit dhe u trajtua në Kiev.

Sipas Haxhiut, Duçka ishte trajtuar ndryshe nga pjesëtarët e tjerë të delegacionit.

“Unë nuk e kam takuar deri sa kemi arritur në Kiev. E kam parë me një situatë interesante dhe më kanë bërë përshtypje çantat e tij. Ajo që unë jam befasuar gjatë udhëtimit, nuk ka qenë pranë Ramës, por ai ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev dhe këtë nuk e kam kuptuar kurrë se pse ka ndodhur.

Ka pasur një trajtim të veçantë, me një pjesë tjetër të njerëzve që ka ndenjur. Mirë do të ishte që ai të rrëfente për trajtimin e tij nga të tjerët. Kaq mund të them.

Shkullakut i kam bërë një pyetje, se çfarë është ky njeri që është kaq i rëndësishëm dhe i pritur aq mirë nga një pjesë e ukrainasve. Shkullaku më tha, merre seriozisht për arsye, se nuk është aq serioz sa çantat e tij”, tha Haxhiu.

Të fundit