E-TJERA

Bien ndjeshëm temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Bien ndjeshëm temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat në vend kanë rënë ndjeshëm, ku edhe dita e sotme do të jetë me mot të ftohtë, por të kthjellët.

Në zonat verilindore dhe juglindore do të ketë edhe prani të mjegullës.

Temperaturat minimale do të luhaten nga -4 deri në 5°C. Ndërsa ato maksimale do të jenë 4-6°C në veri dhe 11-13°C ne zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2-3 ballë në det të hapur.

Të fundit