Flash News

E-TJERA

Digjen magazinat e fabrikës së miellit në Laç

Digjen magazinat e fabrikës së miellit në Laç

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është përfshirë nga flakët magazina e fabrikës së miellit në Laç.

Fatmirësisht është bërë e mundur të izolohet zjarri në disa pjese te fabrikës së miellit, por janë shkrumbuar sasi të mëdha mielli, misër dhe nënprodukte.

Sipas  informacioneve të para shkak i rënies se zjarrit një shkëndijë elektrike, ndërsa objekti është i pajisur me kamera sigurie, çka mund te ndihmoje grupin hetimor për zbardhjen e plot te rënies se zjarrit.

Të fundit